leon szpak miniLeon Szpak

Lider Grupy. Rolnik prowadzący działalność MLO w zakresie produkcji sera i produktów mlecznych. Prowadzi w gospodarstwie hodowlę 20 krów mlecznych więc korzysta z własnego mleka przy produkcji serów. Zaplecze do działalności to urządzona serowarnia. Mleko, masło, twarogi, śmietana, jogurty, sery podpuszczkowe długo dojrzewające, sery pleśniowe to oferta dla klientów. Gospodarstwo nazywa się Zielone Wzgórze jest położone w Radyni, jest to pogranicze polsko – czeskie na południu Opolszczyzny. Na Zielonym Wzgórzu działa również gospodarstwo agroturystyczne i mała działalność RHD, którą prowadzi żona gospodarza.

ADRES: Leon Szpak, 48-100 Radynia 4, Gospodarstwo Rolne ZIELNE WZGÓRZE, tel. 730822777

 

sabina blaut miniSabina Blaut

Tuż za rogatkami Krapkowic Sabina Blaut w swoim gospodarstwie, które jest nad brzegiem Odry w miejscowości Obrowiec uprawia warzywa oraz krzewy i drzewa owocowe, z których następnie robi wyśmienite przetwory. Ich unikalne walory to tradycyjne lokalne przepisy, a wzorem są przepisy mamy i babci. Cukinia, dynia, pigwa, papryka, pomidor, fasola w jej kuchni są zmieniane w wielobarwne sałatki,w różnych odsłonach i smakach. Gospodaruje z mężem, a w gospodarstwie prowadzona jest również agroturystyka

ADRES: Sabina Blaut, 47-320 Obrowiec, ul. Krapkowicka 57, Gospodarstwo Rolne STARY MŁYN, tel. 503 417 925

 

andrzej konieczny miniAndrzej Konieczny

Rolnik, który zarejestrował działalność RHD w kierunku sprzedaży jaj kurzych. Posiada gospodarstwo rolne i stado kur niosek. Chce by produkt był smaczny i zdrowy, a kury można nazwać szczęśliwymi, bo będą miały dostęp do wybiegu i świeżego powietrza. W swoim gospodarstwie hoduje również bydło opasowe, a obornik od tych zwierząt jest nawozem pod uprawy zbóż z których będzie pasza dla własnych kur nieśnych. Jego gospodarstwo jest w Gogolinie – tak, w tym Gogolinie od Karoliny która nie chciała Karlika – w którym prowadzi gospodarstwo z rodzinnymi tradycjami.

ADRES: Andrzej Konieczny, 47-320 Gogolin, ul. Plebiscytowa 20, tel. 508 127 106

 

pawel szpak miniPaweł Szpak

Paweł Szpak prowadzi gospodarstwo rolne od 6-ciu lat. Ma przygotowanie do zawodu - jest mgr rolnictwa. Sprzedaż konfekcjonowanych zbóż i nasion oleistych, to jego asortyment do sprzedaży proponowany w grupie Górna Odra. Prowadzi ok. dwudziestohektarowe gospodarstwo w Radyni gmina Głubczyce. Działalność sprzedaż bezpośrednia rozpoczął w kwietniu 2021 roku.

ADRES: Paweł Szpak, Głubczyce, Moniuszki 1/6, siedziba: Radynia 4, Gospodarstwo Rolne ZŁOTE ZIARNO, tel. 665 210 104

 

paulina jamula miniPaulina Jamuła

Prowadzi kilkunastohektarowe gospodarstwo w Radyni, 6 lat temu rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa rolnego. Widząc zapotrzebowanie rynku na zdrową, bogatą w składniki odżywcze żywność od kwietnia 2021 r. rozpoczęła działalność Sprzedaż Bezpośrednią produkcji roślinnej: buraczki, marchew, pietruszka, jabłka, śliwka, gruszka. Chce swoją działalność skupić na podniesieniu zysków z gospodarstwa, uprawiając owoce i warzywa oraz wprowadzając je do sprzedaży.

ADRES: Paulina Jamuła, 48-100 Radynia 4, tel. 661 716 999

 

Top
Ważne: Strona używa cookies. Więcej o tej technologii oraz o polityce bezpieczeństwa przeczytasz tutaj: Czytaj więcej…